Florex s r.o.

Bohunická 81
61900
Brno

Telefon pro objednávky:
733 533 279


e-mail:
email
email

Aktuality:

Flora Holland

Hlavné těžiště aktivit firmy Florex se nachází v nákupu květin na burze Flora Holland v Nizozemí, jejich dovozu do ČR a následné distribuci na plochách velkoobchodu a rozvozu našimi vozy.

Flora Holland je organizace, pod kterou spadají následující burzy (v pořadí podle obratu): Aalsmeer, Naaldwijk, Rijnsburg, Bleiswijk, Venlo a Eelde, přičemž Aalsmeer je z nich největší a sídlí zde hlavní ústředí. Zatímco burzy v Bleiswijk, Venlo a Eelde slouží potřebám místního trhu, ostatní tři jsou určeny pro export. Největším konkurentem Flory bývala organizace VBA v Aalsmeeru, ale tito dva rivalové přišli s překvapivým oznámením o fúzi. Ke spojení společností došlo 1. ledna 2008.

Nově sloučená Flora Holland má přibližně 4700 zaměstnanců a obrat 3,9 miliard eur (součet údajů VBA a „staré“ Flory za rok 2006). Prodej probíhá buď prostřednictvím burzy (takzvané „hodiny“) nebo přes zprostředkovatelské firmy (holandsky bemiddelingsbureau). Kromě řezaných květin Flora distribuuje pokojové květiny, které tvoří čím dál větší podíl na jejím obratu.


Aukce

Za svou silnou pozici burza dozajita vděčí i hodinám. Tento způsob prodeje je známý jako "holandská aukce". Každý den je na FloraHolland tímto způsobem nabízen široký sortiment květin a rostlin. Ve všech centrech Flory Holland denně operuje 39 aukčních hodin, pomocí nichž je provedeno 125 tisíc transakcí. Jinými slovy dvanáct miliard řezaných květin a přes půl milionu roslin ročně.

Historické snímky:


Květinová burza - 1000 prodanách květin za vteřinu:
© 2008 - 2018 Florex s.r.o. | Partneři: